Goggo
De Goggo scooters van landbouwmachinefabriek Hans Glas uit Dingolfing waren een succesnummer. Net als veel bedrijven in deze branche, wilde Hans Glas ook meeprofiteren van de stijgende economie en de groter wordende behoefte aan mobiliteit.
Ja, Hans had nagedacht. Veel geld was er in het naoorlogse Duitsland niet. Een grote behoefte naar gemotoriseerd vervoer was er wel. De praktische uitvoering van de Goggo, zoals een ruim bemeten wind- en regenbescherming, maakten de scooter breed inzetbaar. Dat Glas gelijk had, bleek wel aan de voor die tijd gigantische verkoopcijfers van 46.000 exemplaren.
De Goggo ”Roller” was in verschillende uitvoeringen verkrijgbaar. Zo leverde men scooters met ILO-tweetakten van 125, 150 en 200cc, met respectievelijk 5, 6.7 en 9.5 PK.
De Goggo werd een massaproduct voor de kleine man. Een voorproefje van de auto die nog eens moest gaan komen.
Een bijzonder praktische overweging was dan ook een Goggo driewieler. Een Goggo met een Royal-, Steib- of Stolz zijspanwagen. Zodat vrouw en kinderen moeiteloos naar pretpark of camping vervoerd konden worden.
Toon alle motoren te koop















Moto Guzzi Alce
All Done, My Suzuki GS750 Classic Motorcycle
bsa classic bike
Fietsen met hulpmotor
Motorverhalen in Auto Motor Klassiek februari
Ducati 65 Sport - op de markt gekocht een Ducati 65 Sport
Praga Bedar - Praga Bedar uit Tsjecho-Slowakije
Panther Model 100 - Panther M100 mooiste eencilinder aller tijden
Wanderer, wie het kleine niet eert
Sanglas 500S
Onderdelen voor jonge klassiekers
Motor winterklaar maken
Matchless G3L restauratie in Auto Motor Klassiek
Wynn’s Boost 95
Datona heftafels
Momentsleutels
Alpine gehoorbescherming
Utra-snap raceontsteking
Sodablast, stralen met zeep?
Roest weg
Mini motorlift gratis
Motorvriendelijke camping
Reageer